BAŞVURU

YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI

 1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 2. Yarışma Türkiye genelindeki tüm ortaöğretimler ve üniversiteler arasından amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
 3. Yarışma 27 yaşını doldurmamış, açık öğretim ve örgün olarak okuyan tüm lisans, ön lisans ve ortaöğretim öğrencilerine açıktır.
 4. Yarışmaya her katılımcı yalnızca bir eser ile katılabilir.
 5. Katılımcılar eserlerini yukarıdaki formu doldurarak katılabilirler. Fotoğraflar jpg/jpeg formatında göndermelidir. Yarışmacı, aynı form içerisine; eserine uygun bulduğu Kur’an-ı Kerim ayetini, adını ve soyadını, okulunu, telefon numarasını, ikinci iletişim numarasını eklemeli ve eseri nerede ve ne zaman çektiğine dair bilgileri de doldurmalıdır.
 6. İrtibat için birfotografbirayet@gmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.
 7. Fotoğraflar renkli veya siyah/beyaz sunulabilecektir.
 8. Katılımcılar daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış eserleriyle yarışmaya katılabilirler.
 9. Yarışmaya daha önce aynı kategoride ödül almış kişiler katılamaz.
 10. Yarışmaya gönderilen eserlerin çözünürlüklerinin yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
 11. Eserlere kadraj (fotoğraf karesi içine dahil her şey) için kırpma, renk doygunluğu, keskinlik ve kontrast düzenlemesi gibi müdahaleler dışında hiçbir oynama kabul edilmeyecektir.
 12. Katılımcılar yarışmaya gönderdikleri eserlerin tümüyle kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu beyan ve taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılan katılımcılardan, elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımlar geri alınır.
 13. Yarışmada ödül alan fotoğrafların yayın, telif, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı’na aittir.